U P O Z O R N Ě N Í :
MÁME PRO VÁS NOVÝ E-SHOP. MŮŽETE SI V NĚM SNADNO ZOBRAZIT CENY V EUR A TÉŽ V EUR PLATIT..VYBERTE SI, KTERÝ E-SHOP VÁM BUDE LÉPE VYHOVOVAT! Stačí kliknout ZDE

Laliovky (hemerocallis) su krásne a nenáročne kvetiny
Kromě laliovek - česky denivek - Vám také nabízíme knižní antikvariáty jak zahradnické, tak ostatní literatury.
Nově jsme zařadili i nabídku rytého skla s motivy květů denivek.Pokud hledáte květinu, ze které budete mít radost několikrát během sezóny, pak jste na správné adrese. Objednávat můžete CELOROČNĚ, nejen na jaře a na podzim, ale beze všeho i v průběhu léta. Pokud učiníte objednávku v zimě, stačí připsat do poznámky, kdy si přejete hlízy zaslat. Pokud tak neučiníte, pošleme Vám je na jaře příštího roku.

" Hemerocallis", botanické jméno z řečtiny pro denivku, znamená " Krása jednoho dne", protože jednotlivý květ vydrží jen jeden den. Ale to Vás nesmí zmást, protože květů na stvolu vznikne více. A kromě toho se po zakořenění vytvoří i více stvolů.
Denivka je považována za skvělou trvalku, protože vyžaduje minimum péče a je velmi odolná. Daří se jí jak v polostínu, tak na plném slunci. Přežije i velká sucha. Netrpí nemocemi, neničí ji hlodavci. Průměr květu se pohybuje od 2,5 cm až do 20 cm , výška stvolu od 25 cm až do odrůd vyšších jak 1 metr . (Po kliknutí na Název kultivaru se vše dozvíte). Škála barev jejich květů je ohromná, vyjma modré a černé. Jednotlivé druhy kvetou od jara do podzimu, v závislosti na kultivaru.
V současné době je registrováno několik desítek tisíc pojmenovaných denivek. Každý rok pěstitelé tytvoří nové obdivuhodné květy. Registrace nových kříženců se provádí u American Hemerocallis Society


Expedicia
Denivky expedujeme prostokořenné, zbavené balu, označené, hlízy zabalené do igelitového sáčku. Takto jsou rostliny schopné přežít v případě problémů na straně pošty až 14 dní. V takovém případě je však dobré je ihned po vybalení ponořit do vody, třeba i na několik dní.

Výsadba
Velmi důležité je zasadit rostlinu do správné hloubky. Vytvořte v zemi otvor, v jeho středu malou pyramidu a po jejích stěnách rozprostřete kořeny. Korunka (místo, kde se kořenový systém setkává s listy) by měla být v úrovni plochy záhonu. Pak pevně přitlačte zeminu okolo rostliny. Pokud zasadíte denivku příliš hluboko, nebude růst dobře, nebude přibývat a ani dobře kvést. Jednotlivé rostliny sázejte od sebe alespoň 40 cm , protože denivka poměrně rychle vytvoří bohatý trs. Je dobré, když si záhon pro denivky připravíte předem a zejména, když jej dobře prohnojíte organickými hnojivy.

Slnko a voda
Kromě slunečního svitu (alespoň 6 hodin přímého slunce ) je voda to, co denivka chce nejvíce. Měli byste jí dopřát vydatnou zálivku 1x týdně během jejího růstu . Dočkáte se tak i bohatých květů. Pozorujte listy. Jakmile začnou hnědnout, chtělo by to více vody.

Dělenie trsov laliovek
Nejlépe je oddělovat jednotlivé hlízy z trsu na jaře a na počátku podzimu. Tehdy se mohou rostliny ještě připravit na extrémnější podmínky léta či zimy. Pokud jde o dělení na podzim, nejlépe je provést jej 6 týdnů před tím, než přijdou první mrazy. Doporučujeme dělení na jaře. Způsoby dělení jsou různé. Důležité je nepoškodit hlízy a jejich kořeny. Při oddělování je často potřeba pomoci si např. šroubovákem či velikým hřebíkem. Velké trsy jde od sebe roztrhnout např. párem vidlí. Pomůže odstřihnout listoví zhruba v jeho polovině. Nově přesazené rostliny se pak lépe uchytí.
Vykopejte celý trs včetně hlíny. Prolijte jej vodou. Zjistěte, kde jsou hlízy spojeny u koruny rostliny. V tom místě jej začněte oddělovat. Někdy je poškození kořenpů nezbytné, snažte se jej ale minimalizovat.

div id="fb-root">


 
Platit kartou se vyplatí !
Přijímáme platby kartami VISA, VISA
Electron, MasterCard a Maestro.

Pro platby kartou musíte mít s bankou sjednáno nastavení limitu transakcí (bezpečnostní opatření).

Často kladené otázky (FAQs):

Dodávky na Slovensko
Nyní máte k dispozici nabídku v EUR přepočtenou aktuálním kurzem. Můžete tak platit předem v EUR buď bankovním převodem nebo PLATEBNÍ KARTOU.

Bankovní spojení na nás je:
Adresa banky: FioBank a.s.
IBAN CZ3320100000002601128797
BIC - SWIFT code: FIOBCZPPXXX

Krátká aktualita o nás
Kdo jsme ?

Poznámky:
1. Popisy u zahraničních kultivarů jsou doslovným překladem z originálních katalogů.
2. V podrobných popisech denivek (na těchto stránkách po kliknutí na jejich názvy) se setkáte s ofic. zkratkami a výrazy popisujícími vlastnosti denivek (např. DOBA KVETENÍ = E a pod.). Blíže viz:

Reklamační řád
Pro denivky uplatněnte případnou reklamaci ihned po obdržení zásilky.
V případě uznaných raklamací Vám budou zaslány reklamované kusy znovu. Pokud již budou vyprodány, bude Vám nabídnut obdobný druh anebo vrácení peněz.

Refundace (i částečné) částek již zaplacených platební kartou jsou možné.

U zahrádkářského antikvariátu Vám není možno zaslat jiný výtisk a proto Vám bude nabídnuto vrácení peněz anebo zaslání jiného titulu dle Vaší volby.

U skla prosíme doložit potvrzení pošty o rozbití během přepravy. Reklamaci je nutno uplatnit u přepravce. Takový případ budeme řešit společně s Vámi.Prohlášení o ochraně osobních dat
Osobní údaje jsou chráněny před zveřejněním a použitím třetí osobou. Jsou použity pouze pro zaslání objednané zásilky a pro komunikaci se zákazníkem.

Zákony a předpisy: - zák. č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů