U P O Z O R N Ě N Í
PŘIJÍMÁME OBJEDNÁVKY PRO SEZONU 2019
MÁME PRO VÁS NOVÝ E-SHOP splňující podmínky nařízení EU (GPRD). Stačí kliknout ZDE
(Nabídka obou e-shopů je téměř identická)


Denivky (hemerocallis) jsou krásné a nenáročné květiny
Pokud hledáte květinu, ze které budete mít radost několikrát během sezóny, pak jste na správné adrese. Objednávat můžete celoročně, nejen na jaře a na podzim, ale beze všeho i v průběhu léta. Pokud učiníte objednávku v zimě, stačí připsat do poznámky, kdy si přejete hlízy zaslat. Pokud tak neučiníte, pošleme Vám je na jaře příštího roku.
" Hemerocallis", botanické jméno z řečtiny pro denivku, znamená " Krása jednoho dne", protože jednotlivý květ vydrží jen jeden den. Ale to Vás nesmí zmást, protože květů na stvolu vznikne více. A kromě toho se po zakořenění vytvoří i více stvolů.
Denivka je považována za skvělou trvalku, protože vyžaduje minimum péče a je velmi odolná. Daří se jí jak v polostínu, tak na plném slunci. Přežije i velká sucha. Navíc se nemusí v zimě ze země vyndávat ! Zimu po zakořenění přečkají v naprostém pořádku. Mulčovat ani přikrývat chvojím není potřeba. Netrpí nemocemi, neničí ji hlodavci. Průměr květu se pohybuje od 2,5 cm až do 20 cm , výška stvolu od 25 cm až do odrůd vyšších jak 1 metr . (Po kliknutí na Název kultivaru se vše dozvíte). Škála barev jejich květů je ohromná, vyjma modré a černé. Jednotlivé druhy kvetou od jara do podzimu, v závislosti na kultivaru.
V současné době je registrováno několik desítek tisíc pojmenovaných denivek. Každý rok pěstitelé tytvoří nové obdivuhodné květy. Registrace nových kříženců se provádí u American Hemerocallis Society.

Úhrada poštovného za Vás

Za Vaši pozornost stojí limit, od kterého jsou poštovné a balné zdarma. V současné době je to objednávka nad Kč 1000,- pro dodávky do ČR a nad Kč 1200,- na Slovensko. POZOR !!! Poměrně často se stává, že tuto nabídku přehlédnete a místo abyste si objednali jen o jednu rostlinku více, která by Vám poštovné uhradila, odevzdáte tyto peníze poště za nic.

Expedice
Denivky expedujeme prostokořenné, zbavené balu, označené, hlízy zabalené do igelitového sáčku. Takto jsou rostliny schopné přežít v případě problémů na straně pošty až 14 dní. V takovém případě je však dobré je ihned po vybalení ponořit do vody, třeba i na několik dní.

Výsadba
Velmi důležité je zasadit rostlinu do správné hloubky. Vytvořte v zemi otvor, v jeho středu malou pyramidu a po jejích stěnách rozprostřete kořeny. Korunka (místo, kde se kořenový systém setkává s listy) by měla být v úrovni plochy záhonu. Pak pevně přitlačte zeminu okolo rostliny. Pokud zasadíte denivku příliš hluboko, nebude růst dobře, nebude přibývat a ani dobře kvést. Jednotlivé rostliny sázejte od sebe alespoň 40 cm , protože denivka poměrně rychle vytvoří bohatý trs. Je dobré, když si záhon pro denivky připravíte předem a zejména, když jej dobře prohnojíte organickými hnojivy.

Slunce a voda
Kromě slunečního svitu (alespoň 6 hodin přímého slunce ) je voda to, co denivka chce nejvíce. Měli byste jí dopřát vydatnou zálivku 1x týdně během jejího růstu . Dočkáte se tak i bohatých květů. Pozorujte listy. Jakmile začnou hnědnout, chtělo by to více vody.

Dělení trsů denivek
Nejlépe je oddělovat jednotlivé hlízy z trsu na jaře a na počátku podzimu. Tehdy se mohou rostliny ještě připravit na extrémnější podmínky léta či zimy. Pokud jde o dělení na podzim, nejlépe je provést jej 6 týdnů před tím, než přijdou první mrazy. Doporučujeme dělení na jaře. Způsoby dělení jsou různé. Důležité je nepoškodit hlízy a jejich kořeny. Při oddělování je často potřeba pomoci si např. šroubovákem či velikým hřebíkem. Velké trsy jde od sebe roztrhnout např. párem vidlí. Pomůže odstřihnout listoví zhruba v jeho polovině. Nově přesazené rostliny se pak lépe uchytí.
Vykopejte celý trs včetně hlíny. Prolijte jej vodou. Zjistěte, kde jsou hlízy spojeny u koruny rostliny. V tom místě jej začněte oddělovat. Někdy je poškození kořenpů nezbytné, snažte se jej ale minimalizovat.

 
Customers from abroad - cizojazyčné e-shopy
Dodávky na Slovensko
Slovenští odběratelé POZOR!!!
Můžete vybírat z nabídky na této stránce v ČESKÝCH KORUNÁCH a obdržet balík na DOBÍRKU, což je dražší, ale oblíbená verze. Často ji volí zahrádkáři v příhraničí s ČR, pokud mají spolehlivé sousedy za hranicí, kam mohou dát zásilku poslat.

Můžete si ale také vybírat ve slovenské verzi e-shopu v EUR a platit buď předem PLATEBNÍ KARTOU nebo bankovním převodem.
Pro bankovní převody platí následující spojení:
Číslo účtu: 2601128797 / 2010
Adresa banky: Fio banka, a.s., Millennium plaza, V Celnici 10, 117 21 Praha 1
IBAN CZ3320100000002601128797
BIC - SWIFT code: FIOBCZPPXXX

Krátká aktualita o nás
Kdo jsme a jak Vám jdeme vstříc?

Poznámky:
1. Popisy u zahraničních kultivarů jsou doslovným překladem z originálních katalogů.
2. V podrobných popisech denivek (na těchto stránkách po kliknutí na jejich názvy) se setkáte s ofic. zkratkami a výrazy popisujícími vlastnosti denivek (např. DOBA KVETENÍ = E a pod.). Blíže viz:

Reklamační řád
Pro denivky uplatněnte případnou reklamaci ihned po obdržení zásilky.
V případě uznaných raklamací Vám budou zaslány reklamované kusy znovu. Pokud již budou vyprodány, bude Vám nabídnut obdobný druh anebo vrácení peněz.

Refundace (i částečné) částek již zaplacených platební kartou jsou možné.Prohlášení o ochraně osobních dat
Osobní údaje jsou chráněny před zveřejněním a použitím třetí osobou. Jsou použity pouze pro zaslání objednané zásilky a pro komunikaci se zákazníkem.

Zákony a předpisy: - zák. č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů

Informace o mimosoudním řešení spotřebitelských sporů
Dovolujeme si ve smyslu ust. paragrafu 14 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, v platném znění, informovat spotřebitele, že subjektem mimosoudního řešení sporů, který je pro námi prodávané produkty věcně příslušný, je Česká obchodn inspekce. Informace týkající se České obchodní inspekce naleznete na internetové adrese www.coi.cz.